Geschreven door Rob Schoenmakers woensdag 27 februari 2008 13:48
TIPS door Hoffstedde AssurantiënUw Harley-Davidson Specialist.
In de eerste 6 maanden van 2007 zijn er 806 motoren gestolen. Het terugvindpercentage.......
van het merk Harley Davidson is ten opzichte van andere merken extreem laag. Wat moet je doen als jou motor is gestolen? Het is heel belangrijk om zo snel mogelijk actie te ondernemen:
1. Wat moet je doen bij motordiefstal?
a. Bel direct het Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV):
071 - 36 41 777 (24 uur per dag). Meld diefstal van uw motor direct na ontdekking bij het Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV), ook als u niet tegen diefstal bent verzekerd. Deze melding vergroot de kans op terugvinden aanzienlijk! Houd het kentekenbewijs en verzekeringspapieren bij de hand.
b.Doe aangifte bij de politie in de plaats waar uw auto, motor etc. gestolen is. De politie zal vragen naar het kentekenbewijs, het merk en type van de gestolen motor, de plek waar de motor gestolen is en naar uw persoonsgegevens.
c. Bel uw motorverzekeraar Hoffstedde Assurantiën. Houd de verzekeringspapieren bij de hand.
Op je motor zit vaak een standaardslot. Dit alleen is zeker in grotere steden niet voldoende. Een motor die niet vastgelegd is aan een hek of paal kan nog steeds makkelijk worden meegenomen, bijv. op een aanhanger.
Om je motor aan ‘de vaste wereld’ te binden, koopt u een extra slot. Beugel-, vouw- of kettingsloten zijn hiervoor zeer geschikt. Deze steek je door het wiel en frame. Daarna maak je het slot vast aan een hek of paal. Een dief gaat altijd op zoek naar het zwakste deel van de beveiliging. Let er dus op dat die voorziening stevig genoeg is. Denk tevens aan de ART certificering en gebruik een 4 sterren slot.
Een schijfremslot in combinatie met een kettingslot (foto) is een goede oplossing.Zet je motor ook altijd op slot als deze thuis in een schuur of garage staat. Als er dan wordt ingebroken is de kans groter dat de dief deze laat staan.Naast deze zogenoemde ‘mechanische’ beveiligingsmiddelen bestaan er ook ‘technische’ anti-diefstalsystemen zoals een startblokkering of een alarmsysteem en voor motoren heb je ook voertuigvolgsystemen.
Stichting Certificering Motorrijtuigbeveiliging (SCM) keurt en certificeert anti-diefstalsystemen voor o.a. motoren. Een SCM goedgekeurd systeem voldoet aan hoge kwaliteitseisen en daarom verplichten de meeste verzekeringsmaatschappijen een dergelijk systeem voor dure motoren. Het is heel belangrijk dat je altijd voor het afsluiten van je motorverzekering uitzoekt welke diefstalpreventie-eisen er gelden voor jou motorfiets. Als de preventie onvoldoende is wordt er niet uitgekeerd bij diefstal. Er bestaan 3 SCM klassen:Klasse M1 is een systeem dat automatisch inschakelt en het op eigen kracht verplaatsen van het voertuig verhindert door bijvoorbeeld een blokkering op de brandstofvoorziening en onderbreking van het startmotorcircuit. De aanvalsbestendigheid bedraagt minimaal 3 minuten.Klasse M2 bestaat uit een systeem dat ook automatisch inschakelt en het op eigen kracht verplaatsen van het voertuig verhindert. Bovendien is het voorzien van detectie, alarmering middels een noodstroomsirene en zelfs uitgebreid met kanteldetectie.Dit systeem zit standaard op de Harley-Davidson motoren sinds 2002.Klasse M3 is het meest geavanceerde systeem bestaande uit een klasse M 1 of M2, aangevuld met een voertuigvolgsysteem.
Hoffstedde Assurantiën biedt een speciale en zeer aantrekkelijke aanbieding voor de verzekering van je kostbare Harley-Davidson.
Laatst Geregistreerde Chapterleden
Laatste Reactie's
vertrekt er nog iemand vanuit Hengelo of...
Op 29-04-2012 om 13:12
Door Marc Wegman
Een uitstekend idee. Wij zijn al meerder...
Op 06-04-2012 om 18:56
Door Bart van der Meulen
Ik weet niet zeker of ik maandag meerij....
Op 05-04-2012 om 11:22
Door Anneke Scholte
Goedemorgen Arie, Dank je wel voor je ui...
Op 22-03-2012 om 09:27
Door Bart van der Meulen








